0 Votes

Terhek

Last modified by Akos Rechtorisz on 2024/04/22 15:10

Tartalomjegyzék


Szélteher diafragmánként

A merev diafragmáknak végtelen síkbeli merevségük van, és szerepük az analitikus modellben a vízszintes terhek és alakváltozások átvitele és elosztása a szerkezeten belül. Egy új terhelés-hozzárendelési eszköznek, Szél > Diafragma köszönhetően, az egyes diafragma síkok tetszőleges pontjaiba (tetszőleges koordinátákkal) koncentrált erő- és nyomatékkombinációkat (Fx, Fy és Mz) helyezhetünk el. A diafragma-rendszerhez rendelt terhek tetszőleges számú terhelési esethez tartozhatnak.

Az új funkció jellemzői:

  • Megkeresi és felsorolja a modell összes diafragmását a szintek sorrendjében.
  • Az erőirányokat a globális koordinátarendszerben veszi figyelembe.
  • A bevitel után, egy adatellenőrzés megerősíti, hogy az erők támadáspont koordinátái diafragmákon belül vagy kívül helyezkednek el. Csak diafragmán belüli terhelés lesz érvényes és létrehozott.
  • A létrehozott terhelések nem módosíthatók; automatikus terhelésnek és terhelési esetnek számítanak.
  • Egy diafragma törlése a kapcsolódó terheléseket is törli.
  • Ha egy diafragma geometriáját módosítjuk, akkor a hozzárendelt terhelés csak akkor törlődik, ha annak megadási pontkoordinátái a diafragma területén kívülre kerülnek.
  • A beviteli táblázat numerikus érték cellái támogatják a többszörös kijelölést és a másolás-beillesztés gyorsfunkciókat (Ctrl+C/V), lehetővé téve az adatok külső táblázatokból, vágólapon keresztül történő kitöltését.

LOAD-013.png


Szerkezet-Teher hozzárendelés adat exportja

A Meglévő terhek exportálása funkció (Terhek fül) kibővült egy új "Assigned load" oszloppal, ahol azon szerkezeti objektumok azonosítói jelennek meg, amelyekhez a terhek hozzá vannak rendelve.

Megjegyzés

  • A teher-szerkezet hozzárendeléseket a Teher hozzárendelése szerkezethez paranccsal (Terhek fül) vagy fájlimportálás során (pl. SAF fájlból) lehet létrehozni.
  • Az új "Assigned load" adatok csak tájékoztatási és dokumentációs célokat szolgálnak; nem alkalmazható rá a Módosított terhek importálása funkció (Terhek fül).

LOAD-015.png


Szerkezet-Teher hozzárendelés új megjelenítése

A különálló illetve a szerkezeti elemekhez rendelt terhek jobb megkülönböztetése érdekében a hozzárendeltek kék színnel jelennek meg.

LOAD-014.png


Járműteher

A Járműteher funkció egy speciális terhelési mintázat, amely meghatározza számunkra a legkedvezőtlenebb terhelésrendszert és annak helyzetét közúti és vasúti hidak esetén az EN 1991-2 szabvány szerint. A funkció elsődleges céljai:

  • Parametrikus/változó járműdefiníció megkönnyítése
  • Segítségnyújtás az Eurocode szerinti tehermodell meghatározásban
  • Segítségnyújtás a dinamikus teherértékszorzó meghatározásban és az egyenetlen terhelésének kezelésében a síneken
  • Többsávos kiosztás és esetek támogatása
  • Megoldásnyújtás közúti és vasúti hidakhoz egyaránt
  • Maximális értékek és a kapcsolódó tényleges terhelésrendszer megjelenítése
  • Tetszőleges geometria kezelése ferde vonalakkal és felületekkel
  • Több forgalmi terhelés létrehozásának megkönnyítése különböző lehetőségekkel
  • A járműteher-mintázatok integrálódnak a terhelési esetekbe, hasonlóan más terhekhez.

Megjegyzés: Az ilyen típusú járműterhek és a tehermintázatok meghatározása nagy számítási igényekkel jár. A teljesítmény optimalizálás érdekében lásd a Teljesítményjavaslatok című részt.

LOAD-001-NEW.png

Definiálás

Alapok

A járműteher-mintázat a Mozgó terhelésekhez társított objektumok. Az új járműteher egy vagy több új mozgó terhet hoz létre egységterheléssel és különböző terhelési esetekkel. A mozgó terhek helyzete szabadon szerkeszthető. Az új mozgó terhek (és ennek következtében a terhelési esetek) számának minimalizálása érdekében használhatunk egy ún. Varázsló és Tömeggenerálás eszközöket, amelyek ugyanazokat a mozgó terheket alkalmazzák.

Előnyök: a hatásvonalak részletei könnyen szabályozhatók, és a számítási idő jelentősen csökkenthető, ha több forgalmi terhelés ugyanazt a mozgó teher objektumot használja.

Hátrányok: a járműterhek geometriájának szerkesztése/mozgatása/másolása korlátozott, mivel a kapcsolódó mozgó terhek módosítása ütközhet más kapcsolt járműterhekkel. Ilyen esetekben újradefiniálásra lehet szükség. A probléma hatékonyabb megoldásához alkalmazhatjuk a Tulajdonságok átvétele illetve másolása parancsokat (Eszközök menü) az eredeti objektum tulajdonságaira.

LOAD-002.png

Egyszerű vonalmodell

Mind az útpálya, mind a vasúti terhelés mintázatok definiálhatók egyszerű vonalmodellként, kifejezetten az előtervezési fázisban egyszerű rúdmodelleket használva. A definíciós folyamat csak nyomvonal megadást igényel.

Összetett model

Közúti jármű

Az útpályás járművekhez egy vagy több útpálya-régióra van szükség, amelyek térben közel tetszőlegesek lehetnek (kivétel a függőlegeshez közeli). Lejtők megengedettek hossz- és keresztirányban is. Felületi mozgó terhek lesznek generálva minden kiválasztott/meghatározott útpálya-régión, amelyek szükségesek a hatásábrák létrehozásához. A jármű terhelési rendszere a számítás során csak ezekben a tartományokban helyezhető el. A sávkiosztásban nem szereplő régiórészekre Fennmaradó területként lehet hivatkozni.

A közúti járműmegadás lépései: 

  1. Az útpálya régiók kijelölése
  2. Nyomvonalmegadás

Vasút

A vasúti modelleket kifejezetten összetett síngeometria és felülemelkedés kezelésére tervezték. Ezért a meghatározási folyamat során meg kell határoznunk az egyes sínek illetve az alattuk lévő gerendák geometriáját.

Megjegyzés: Több régió is kiválasztható útpályarészként a kiválasztási alopció használatával.

A vasúti járműmegadás lépései: 

  1. Vasútvonalak számának megadása
  2. Az egyes vágányok poligonjának megadása
  3. Nyomvonalmegadás

Teherpozícionálás a számítás során: egy vasút két sínt tartalmaz, melyeknek hatásvonalait egy számítás összegzi. Ezek azonban eltérő hosszúságúak lehetnek. Ha a sínek összepárosíthatóak a nyomvonallal (szakaszai páronként párhuzamosak a nyomvonallal), akkor a hosszabb szakaszok pontosan párosíthatók, és a pálya íves részei arányosan lesznek párosítva. Ellenkező esetben a vágány arány szerint lesz párosítva a teljes hosszon.

Varázsló

A Varázsló egy speciális eszköz, amellyel egy meglévő mintázat alapján új terhelési mintázat hozható létre. Az új terhelési mintázatot felveszi a meglévő geometriáját, de eltérő tulajdonságokkal rendelkezhet.

Használat:

  1. Egy meglévő terhelési mintázat kijelölése
  2. Tulajdonságok módosítása
  3. Új betöltési mintázat létrehozása a Létrehozás gombra kattintva
     
Járműteher-mintázatok tömeg generálása

Egyetlen járműteher-mintázat elem csak egy tehermodellt tud kezelni, és bizonyos korlátozásokkal rendelkezik az alkotók kiválasztását illetően. Ezzel az eszközzel több járműterhet definiálhatunk, mindegyiket más tehermodellel és alkotókkal, egy kiválasztott terhelési mintázat (prototípus) alapján. A Tehermintázat generálás funkció létrehozza a tehermodellek alcsoportjaiba rendezett alkotók terhelési eseteit egy kiválasztott tehercsoportokon belül .

LOAD-003.png

Beállítások

Általános

Az Általános lapon belül az igénybevétel/elmozdulás komponensek választhatók ki a számításhoz. A domináns terhelésrendszer meghatározása a választott komponens maximalizálási folyamata révén történik.

Ha a modell határállapot-függő anyagokkal (pl. kúszás beállításokkal) van felruházva, akkor négy különböző számításra lenne szükség. A számítási idő csökkentése érdekében három fő lehetőség áll rendelkezésünkre minden kiválasztott komponenshez:

  1. [Határállapot] klón (pl. "T klón"): a kiválasztott határállapot kiszámítása, és az összes eredmény klónozásra kerül a többihez.
  2. [Határállapot] eredménykészlet (pl. "T eredménykészlet"): a domináns terhelésrendszer kiszámítása a kiválasztott határállapot alapján, majd az összes eredmény egyenkénti számítása ezzel a terhelési rendszerrel.
  3. T/Hká/Hgy/Hkr: Minden határállapot egyenként kerül kiszámításra.
     

Ha az Egyidejű eredmények számítása opció aktív, a kapcsolódó egyidejű igénybevételek is kiszámításra kerülnek (pl.: a Rúd > Nadd kiszámítja a Ty, Tz, Mt, My, Mz értékeket is).

A könnyebb használat és a számítási idő csökkentése érdekében vegyes/keresztezett igénybevételszámítás nem érhető el. Például egyidejű héj igénybevétel nem számítható maximális rúd igénybevételre.

Minden újonnan generált mozgó teher egy tehercsoportba kerül, amely a Megjegyzés mező értékéből kapja a nevét.

LOAD-004.png

Tehermodell

A Tehermodell lapon az Eurocode (EN 1991-2) által meghatározott tehermodellek létrehozását, kiválasztását és állítását végezhetjük el.

LOAD-005.png

Járműveket a Járműkönyvtárból választhatunk ki (ami egy Jármű cellára kattintva érhető el). A Tényező egy sokoldalú eszköz: ha a jármű egységként van definiálva, akkor használhatjuk terhelési tényezőként, más esetben alkalmazhatjuk mint szabvány definiált alfa értékként. A Sáv opció lehetővé teszi a járműviszonyok beállítását. Az "Első" sáv jelenti a legkedvezőtlenebb sávot, a "Második" sáv a második legkedvezőtlenebbet, és így tovább. A "Harmadik" feletti sávokra a "Többi sáv" értéket kell alkalmazni (pl. ha a hídnak 8 sávja van, az "LM1 UDL Unit" a "Többi sáv" kiválasztásával azt jelenti, hogy a jármű egyidejűleg elhelyezhető mind az 5 fennmaradó "másik" sávon). A "Fennmaradó terület" opció a felület-típusú terhekhez, például tömegterheléshez használható, és a sávrendszer külső területeit jelöli. A tehermodell a közúti járművek sávkiosztása szerint kerül alkalmazásra. Az azonos sávban haladó járművek a Prioritás paraméterük sorrendjében kerülnek elhelyezésre.

Megjegyzések

  • A sávok számának nem kell egyeznie a Tehermodell és a Sávkiosztás lapokon, bármelyik tehermodell alkalmazható bármely sávkiosztásra. Az EN 1991-2 4.3.2. pontban meghatározott korrekciós tényezőket (alfa) könnyen alkalmazhatjuk a Tényező oszlopban.
  • Egy terhelés mintázattal csak egy terhermodell vehető figyelembe. Ha a modell igényli, több terhelés mintázat létrehozásához (ugyanazzal a geometriával és különböző tehermodellekkel) használjuk a Varázslót vagy a Tömeggenerálás eszközt.

Járműkönyvtár

Egy tehermodell több járművet is kezel, a Járműkönyvtár erre lett kifejlesztve. Egy jármű lehet közút vagy vasút típusú, segítve a különböző járműteher objektumok használatát. A Nominális szélesség a jármű szélessége, amely akkor jelentős, ha kisebb, mint a kijelölt sáv szélessége (a Sávkiosztásban): a jármű több keresztirányú pozícióban is tesztelve lesz a sávon belül a maximum-keresés során.

Egy Jármű a következő elemekből határozható meg megfelelő sorrendben:

  • Tengelyteher: koncentrált teher reprezentáció (pl. LM1 Tandem System). A teherintenzitás az összes kerék terhelésének összege. Alkalmazható egy sávon.
  • Vonalmenti teher: vonalmenti teher reprezentáció (pl. SW/2 terhelésrendszer) kerekekkel rendelkező járműhöz. A teherintenzitás az összes kerék terhelésének összege. Paraméterezhető hosszúság szerint különböző Min. és Max. hosszak beállításával. Alkalmazható egy sávon.
  • Felületi teher: alkalmazható tetszőleges geometrián (pl. Crowd loading, Embertömeg). Ez egy egymást kizáró terhelési elem, más terhelési elemekkel (felület-típusú járművel) nem alkalmazható.
  • Távolság: A terhelés elemek közötti távolság. Változó is lehet.

Ha ezek közül valamelyik al-elem változó, az azt jelenti, hogy a jármű parametrikus, és ez egy járműparaméter. A járművek egyszerű vonalmodellen is alkalmazhatók. Például a Tandem System egy koncentrált teherre egyszerűsödik, és a felületi teher egy vonalmenti terhelésre egyszerűsödik, amely a nominális szélesség alapján számítódik.

LOAD-006.png

Tehermódosító

A tehermódosítók többféle felhasználási lehetőséggel rendelkeznek, mint például a dinamikus erősítés vagy a nemzeti melléklet által meghatározott tervezési tényezők, ezért úgy lett kifejlesztve, hogy lehetőleg sokoldalú legyen.

  • Ha a teljes Tehermodellt szorozni kell, akkor egy állandó érték lehet megfelelő.
  • Ha a modell egyenetlen terhelési szintet igényel a nyomvonalon, akkor változó tehermódosítót kell használnunk. Például további dinamikus erősítés kell a dilatációs hézagok közelében az EN 1991-2 4.3.3 (3) szerint.

A Változó tehermódosítók a kezelt hossztartományon kívül állandóak, és a mintavételezési pontok között lineáris interpoláció lesz alkalmazva.

LOAD-007.png

MegjegyzésVáltozó tehermódosító nem alkalmazható felület-típusú járművekre.

Vonatok esetében elérhető a Kerékterhelés arány a pályák között opció, mely az EN 1991-2 6.3.5.(1) pontos megvalósítása.

LOAD-008.png

Sávkiosztások

A sávkiosztások olyan sávkonfigurációk a szerkezet élettartama során, amelyek párhuzamosak a nyomvonallal, és az általunk meghatározott bal/jobb határvonalakat tőlük mérik. Mivel a nyomvonal szinte tetszőleges vonallánc lehet, a sávrendszer jól közelíti a kanyargós útkialakításokat.

Egy sáv létrehozásához meg kell adnunk a sáv nevét, a Bal és a Szélesség tulajdonságait (a Jobb érték automatikusan kitöltésre kerül). Az Új gomb a párbeszédpanel jelenlegi beállításaiból egy új sávkiosztást hoz létre.

LOAD-009.png

Az egyszerű vonalmodell esetében a sáv helyzetének nincs jelentősége, de a terhelési szintet a sávok száma határozza meg. A közút típusokra három kitöltési lehetőség áll rendelkezésre a definiálás elősegítésére: balra, jobbra és középre igazítás.

Az Alkalmazott opció használatával egy sávkiosztás inaktiválható. Több sávkiosztásítás megnövelheti a számítási időt; a szerkezet előzetes értékeléséhez érdemes lehet ideiglenesen csökkenteni az aktív kiosztások számát.

Megjegyzés: Az "Első" sáv tehermodell-referenciája a legkedvezőtlenebb sávot jelenti, és nincs összefüggésben a sávok sorrendjével egy sávkiosztásban.

Számítási opciók

A tehermintázat számításnak nagy számítási igénye van, és egy bonyolult optimalizálási folyamatot foglal magában, amely beállításokat nyújt. A maximum-keresés két különböző módszer alapján történhet:

Brute force: Ez a módszer szisztematikusan teszteli a járműparaméterek minden diszkrét pozícióját és értékét az adott beállítások alapján. Előny: ha a diszkretizálás megfelelően van beállítva, megtalálja a maximumot, vagy legalább a legközelebbi diszkrét értékeket. Hátránya: ha a paraméterek száma magas, nagyon lassú lehet, és általában nem találja meg a maximum helyet, csak a legközelebbi diszkrét értékkészletet. A Pozíciók száma a nyomvonal mentén paraméter szabályozza a terhelés hosszirányú pozicionálását. A Járműparaméterek osztásszáma vonalmenti terhelést vagy változó hosszúságú távolságot tartalmazó járművek esetén használatos. A lehetséges diszkrét hosszparaméterek a minimális és maximális hossz, valamint az osztásszám alapján generálódnak.

Többindításos optimalizálás: Ez a módszer konvex függvények optimalizálási algoritmusán alapul, lehetővé téve, hogy egy tetszőleges függvényen használva egy lokális maximum pozícióban ragadjunk. Az elakadás esélyének csökkentése érdekében többször is elindul különböző kezdeti értékekkel. Előny: folyamatos, lehetővé téve a maximum hely pontos megtalálását. Többparaméteres rendszerek esetén általában sokkal gyorsabb. Hátránya: lehet, hogy nem találja meg a maximumot. Az Újraindítások számának nagyobb értéke növeli a szélsőséges forgalmi terhelési pozíció azonosításának esélyét, de meghosszabbítja a számítási időt. Ezzel szemben egy alacsonyabb érték felgyorsítja a számításokat.

A Maximális lépés a sávon belül szabályozza a keresztirányú terhelés pozícióját, ha a jármű szélessége és a sávszélesség eltér egymástól.

LOAD-010.png

Teherrendszer megjelenítés és terhelési eset-generálás

A haladóbb felhasználáshoz, például nemlineáris végeselem-analízis számításokhoz, egy Terhelésmintázat nem használható közvetlenül. Ezért a Terhelésmintázat-alapú terhelési eset generálás eszköz lett bevezetve annak érdekében, hogy meghatározza egy adott eredmény vizsgált pontjaiban a megfelelő terhelésrendszert.

Az eszköz megnyitását követően a következő vizsgálatokat végezhetjük el:

  • Az egérmutatóval egy adott pontban a szerkezet fölött állva megjelenik a pontban lévő eredményértéknek megfelelő terhelésrendszer.
  • Egérkattintására ez a terhelési eset hozzáadódik a terhelési esetgenerálási listához, amely üzemmód váltásnál (pl. Terhelések fülre váltáskor) lesz alkalmazva.

LOAD-011.png

A kért terhelési esetek listában áttekinthetők a terhelési esetek alapvető tulajdonságai, változtathatók a nevek, illetve törölhetőek esetek.

LOAD-012.png

Elmélet

A maximum ábra generálása egy végeselem-csomópontban az adott csomópont hatásábráján alapul. A legkedvezőtlenebb pozíciók és a terhelési paraméterek megtalálása paraméteroptimalizálás alapján történik.

Számítási lépések:

  1. Hatásvonal, illetve hatásfelület generálása
  2. Tehermintázat-eredménykészlet számítás (pozíció, járműparaméter számítás)
    • Minden sávkiosztásra
    • A sávkiosztások összes permutációjára
    • Egy sávban történő minden keresztirányú lépésben, ha a sávszélesség szélesebb mint a jármű nominális szélessége
    • A járművek alkalmazása egyenként történik a Tehermodellben meghatározott sorrendben
    • Járművizsgálat fordított irányban, ha aszimmetrikus
    • A koncentrált és vonalmentén megoszló járműterhek esetén a hastásfelület egy hatásvonalra csökken a sáv nyomvonalán. A redukáló algoritmus keresztirányban integrálja a hatásábrát a kerékterület alatt.
    • A felületi járműterheket csak a Tehermodell beállításaiban kijelölt terület korlátozza. A felületi terhek területe triviálisan számítható a hatásábra előjelével.
  3. A kívánt egyidejű alkotó számítása az alkató és a korábban meghatározott teherrendszerek hatásábrája alapján

Ezen lépések mindegyike végrehajtódik az összes szerkezeti csomópont összes kért alkotójára.

Egy teherrendszer közreműködése csak a tartományban kerül kiszámításra. Ez azt jelenti, hogy ha a kedvezőtlen teherpozíció az úttesten/síneken/nyomvonalon kívül van, akkor csak az átfedő teherrendszer részek lesznek figyelembe véve.

Egy teherkombinációban, a tehermintázat eredmények lineárisan hozzáadódnak az eredményekhez az utófeldolgozás során végzett nemlineárisan számított bármely teherkombináció után. Ha a tehermintázat eredményeinek bármely teherrendszerét be akarjuk vonni egy nemlineáris analízis számításba, akkor a tehermintázatok szerinti terhelési eset-generálást kell alkalmaznunk.

Javaslatok

Hasznos tippek

Járműteher alkalmazása nagy számításigényű; ezért tömeggenerálás előtt javasolt egy prototípus-számítás. Egy prototípus teherelem segítségével iteratív módon találhatjuk meg a megfelelő beállításokat, megvizsgálva a legjelentősebb eredményeket. A prototípus teherelem véglegesítése után, a Varázsló és a Tömeggenerálás eszközök használhatók a többi eredményalkotóhoz szükséges teherelemek létrehozására. Ez a folyamat megismételhető különböző tehermodellekre.

Egy tehermodell több járműteher elemre is alkalmazható (különböző terhelési esetekben). Például az EN 1991-2 használatával, az LM1 komplex psi érték beállításai megadhatók a Teherkombináció párbeszédablakban az UDL és a Tandem System rész különválasztásával.

Teljesítményjavaslatok

Objektum

  • Szerkesszük a mozgó terheket kevesebb, de relevánsabb terhelési pozícióra.

Általános

  • Több kúszási együttható használata anyagokra több számítást eredményezhet (legfeljebb négyet) a kiemelt határállapotokra: (T, Hká, Hgy, Hkr). Ez azt jelentené, hogy minden járműterhet négy alkalommal kellene számítani. Ennek elkerülése érdekében:
    • számoljunk csak egy határállapotra, majd klónozzuk a többire (a leggyorsabb, összességében 4x gyorsabb), vagy
    • számítsuk ki a kiválasztott határállapothoz tartozó eredménykészletet, majd alkalmazzuk azt a négy határállapot egyidejű alkotóira (4x gyorsabb eredménykészlet számítás).

Tehermodell

  • Alkalmazzunk szimmetrikus járműveket, ha a modell lehetővé teszi (2x gyorsabb eredménykészlet számítás).
  • Csökkentsük a járműparaméterek számát, ha a modell lehetővé teszi.
  • Nem válasszuk ki az egyidejű eredményeket, ha nincs rá szükségünk (6-8x gyorsabb hatásábra-generálás).
  • Inkább használjunk egy hosszú vonalmenti terhet  megengedett megszakításokkal mint több, változó hosszúságú és távolságú vonalterheket, ha a modell lehetővé teszi.
  • A felület-típusú járműszámítás felületi topológiaépítést igényel a hatásábrák generálása során, és az egyidejű alkotóinak számításaa nagy teljesítményigényű. Ezért, ha a modell megengedi, a terhelés helyettesíthető egy egykerekű vonalmenti terhű, a sávszélességnek megfelelő szélességű járművel. Az ilyen típusú járművek neve "Eredő" utótagot kapnak.
  • Az sávkiosztási beállítások csak az eredménykészlet számítási fázisára vannak hatással.
    • A számítási idő lineárisan arányos az alkalmazott sávkiosztásokkal.
    • A sávok permutációi magasak lehetnek ((No. Lane)! / (No. Lane-3)!).

Számítási opciók

  • A Brute-force módszer számítási ideje exponenciális a paraméterek számával:
    • Időkomplexitás: "Pozíciók száma a nyomvonal mentén" * ("Járműparaméterek változatossága" ^ "Járműparaméterek száma").
    • Egy bizonyos optimalizálás nagymértékben csökkenti az implementáció Időkomplexitását, de az exponenciális jelleg továbbra is megmarad.
  • A számítási idő lineárisan arányos Többindításos optimalizálás újraindításainak számával.
  • A számítási idő lineárisan arányos a keresztirányú teherpozíciókkal.

Korlátozások

  • A nyomvonal nem keresztezheti önmagát alaprajzi nézetben.
  • A vonalmenti és felületi járműterhek nem fedhetik egymást alaprajzi nézetben.
  • Sávonként három jármű engedélyezett.
  • A vonalmenti és koncentrált típusú járművek csak sávkiosztási rendszeren belül helyezkedhetnek el, követve a nyomvonalat (pl. az LM2 nem helyezhető el tetszőleges forgatással).
  • Az egyszerű vonalmodell központos teherrendszerrel számol, mivel nem alkalmaz csavarási hatásábrát a csavarási maximum ábrák számításához.
  • Az Eurocode által meghatározott vízszintes erők, mint a Fékezés/Gyorsulás/Centrifugális stb. hatások, nincsenek implementálva a funkcióban.
  • A fő szerkesztési funkciók nem alkalmazhatóak a kapcsolt mozgó terhek miatt. A létrehozási folyamatot a Tulajdonságok átvétele és másolása funkciók segítik.