0 Votes

Eredmények

Last modified by Akos Rechtorisz on 2024/04/22 21:56

Tartalomjegyzék


Grafikonmegjelenítés a képernyő síkjában opcionálisan

Mostantól, a Konvertált teher, Kapcsolati erők, Reakció, Rúd igénybevétel/feszültség és Virtuális rúd igénybevétel eredményábrák beforgathatók a képernyő síkjába, ha az merőleges az ábra eredeti síkjára. Ez az opcionális beállítás az egyes eredmények megjelenítési beállításainál érhető el.

RES-001.png


Eredményérték beforgatás a képernyő síkjába opcionálisan

Mostantól elérhető egy új megjelenítési opció, mely lehetővé teszi a numerikus eredményértékek vízszintes és a képernyő síkjába történő tájolását bármely nézetben (Gyorsmenü > Megjelenítési beállítások > Részletes beállítások > Eredmény).

RES-002.png


Mértékegység kiírás megjelenített eredményértékekre

Az eredmények megjelenítésénél és a dokumentációban elengedhetetlen lehet a mértékegységek megjelenítése az eredményértékek mellett. Mostantól ez egy új opciónak köszönhetően lehetséges: Mértékegység mutatása (Gyorsmenü > Megjelenítési beállítások > Részletes beállítások > Eredmény).

RES-003.png


Eredményértékek háttérbeállításai

Az eredményábrák számértékeinek olvashatóságának és megkülönböztetése érdekében mostantól színes hátteret adhatunk az értékcímkékhez.

RES-004.png

A Manuális eredményérték eszköz Alapbeállítások vagy Tulajdonságok funkciójával kijelölt számértékek hátterének megadhatunk egy alapértelmezett vagy egyedi színt.

RES-005.png


Új Színpaletta beállítások

A legtöbb eredménytípus legreprezentatívabb és leggyakrabban használt megjelenítése módja a színekkel történő ábrázolás. Ezért a FEM-Design 23 egy új színpaletta megadási felületet nyújt, amellyel egyszerűbben, de részletesebben rendelhetünk megfelelő színeket a kívánt eredményértékekhez a korábbi FEM-Design verziókhoz képest. Az új felület a Színpaletta és a Szintvonal megjelenítési módoknál érhető el és a következő új funkciókkal:

  • Minimum/maximum értékek beállítása
  • Színkiosztási lépés/érték megadása
  • Táblázatos érték-szín összerendelés
  • Tartomány visszaállítási módok
  • Minimum/maximum kerekítése megadott érvényes számjegyre

RES-006.png


Eredménymegjelenítés új ablakban

Mostantól lehetőség van a kiválasztott eredmény gyors, új ablakban történő megjelenítésére: a kiválasztott eredmény nevén a jobb egérgombbal kattintva megjelenő Megjelenítés új ablakban funkciót alkalmazva.

RES-007.png


Új eredménystruktúra a Gyorsmenüben

Mostantól, a rendelkezésre álló eredmények a Gyorsmenüben a kiválasztott és futtatott számításoknak megfelelő hierarchikus struktúrában és csoportokban jelennek meg.

RES-008.png


Kiegyensúlyazatlan csomóponti eredőerők/nyomatékok

A képlékeny analízis során, amikor a terhelés szintje nem éri el a 100%-ot, két új eredmény található a Képlékenység - Első instabil állapot eredmények között. Az új eredmények a Kiegyensúlyazatlan csomóponti eredőerők és a Kiegyensúlyazatlan csomóponti eredőnyomatékok. Ezek az eredmények a képlékeny analízis során fellépő kiegyensúlyozatlan erők/nyomatékok helyeit mutatják, amelyek egyensúlyi hibákat okoznak az iterációs módszerben.

RES-009.png


Virtuális rúd

A FEM-Design 23 lehetőséget kínál a több objektumból származó integrált eredmények egy megadott vonalra történő összevonására/transzformációjára, lehetővé téve, hogy egy objektum több objektumcsoportban is szerepelhessen. Ezen konfigurációk létrehozása könnyen végrehajtható, az új Virtuális rúd eszköz segítségével.

A Virtuális rúd egy végpontjaival megadott vonal, melyhez tetszőleges számú héjat rendelhetünk, és melyen megjeleníthetjük az integrált igénybevételeket. A vonal egy adott pontjában az igénybevételek az egymáshoz rendelt objektumok azon részeiből számítódnak, melyeket a vonalra az adott pontból állított merőleges sík metsz ki. A metszett részekből származó igénybevételek az adott pontra redukálva, összegezve meghatározzák a megjelenített eredő erőket.

RES-010.png

A Virtuális rúd eszközzel tetszőleges számban és tetszőleges pozíciókban hozhatunk létre "eredmény-integráló vonalakat". Egy modellen belül ezekre könnyen rátalálhatunk és szűrhetünk Gyorsmenü Szűrő eszközével. Integrált eredmények terhelési esetekre, építési állapotokra és teherkombinációkra kérhetők le.

RES-011.png

A Virtuális rudak számítási és megjelenítési beállításai testreszabhatók.

RES-012.png

A Virtuális rúd eredmények könnyen listázhatók és megjeleníthetők a modelltérben és Részletes eredményként egyaránt. A Virtuális rudakhoz rendelhetünk Nevesített (eredmény)pontokat az analízis számítások szempontjából fontosnak ítélt helyek monitorozása céljából.

RES-013.png


Reakcióerők exportálása terhekként

Újdonságként, a reakcióeredmények terhekként kiexportálhatók olyan munkafolyamatokat támogatva, melyekben a szerkezet-analízis és tervezési feladatok különböző tervezők között vannak megosztva például szintek, tervezési egységek vagy különböző alkotóanyag-típusok alapján.

RES-014.png

Az új Reakcióerők exportálása terhekként funkció jellemzői:

  • Az Analízis fülön érhető el, akkor ha van legalább egy érvényes terhelési eset eredmény.
  • A funkció indítását követően kiválaszthatjuk az exportálandó reakcióerők támasz objektumait (az összes támasz kijelölése az Enter billentyűvel lehetséges).
  • Kiválaszthatjuk, hogy a terhek generálása terhelési eset vagy teherkombináció eredményekből történjen.
  • Számos opció érhető el a generálandó tehertípusok beállítására.
  • Szűrők alkalmazása az exportált terhek értékkészletének finomítására. A közel nulla intenzitású terhek automatikusan kizárásra kerülnek a szűréstől függetlenül.
  • Az eredményül kapott terhek .struxml fájlba kerülnek mentésre, amely zökkenőmentesen megnyitható vagy beilleszthető egy másik FEM-Design projektbe, ahol a terheket felhasználhatjuk.

RES-015.png